Kategorie
Polska Na:Prawdę.

UPADEK TYPOWO PO POLSKU, cz. 4 – Cykle życia Zbigniewa Stonogi

Wielkie upadki, to takie polskie… Więc przez cały lipiec, co sobotę będę opisywał największe upadki polityczno-medialne ostatnich lat. Będą to m.in.: rządy PiS, Kamil Durczok, Andrzej Izdebski, Zbigniew Stonoga, czy Paweł Kukiz. Nie każdy z nich może skończyć się definitywnie.

Tajemniczy biznesmen, hejter PiS-u

W Polsce mamy w przestrzeni publicznej dwóch najlepszych recenzentów prokuratora Zbigniewa Ziobry. Są to były premier Leszek Miller, który już przed rządami PiS w 2005 roku nazwał Ziobrę „zerem”, z resztą słusznie, a w ostatnich latach, chyba wielu z nas słyszało to, co Zbigniew Stonoga sądzi o Ziobrze, nazywając go najmocniejszymi w języku polskim epitetami (też słusznymi) w imię tego, że szef Solidarnej Polski prześladuje Stonogę i jego rodzinę.

Zbigniew Stonoga zasłynął polskiej publiczności w połowie 2015 roku, przy okazji podwójnych wyborów. Krytykując rządy PO-PSL zapowiadał, że za PiS będzie jeszcze gorzej i miał rację. Przez to, od początku rządów PiS Stonoga był często zatrzymywany, a także próbowano zatrzymywać członków jego rodziny.

Powstał w tego wyniku słynny już „cykl życia Stonogi”. Wygląda on następująco:

  1. Stonoga wychodzi z więzienia
  2. Stonoga zaczyna zbiórkę pieniędzy na dalszą działalność
  3. Maleje zainteresowanie Stonogą
  4. Stonoga wyzywa Ziobrę
  5. Stonoga wyzywa Kaczyńskiego i PiS
  6. Aresztowanie Stonogi
  7. Stonoga w więzieniu

Stonoga jest według polskiej prawicy polskim Sorosem, gdzie zarówno jeden, jak i drugi nie mają realnego wpływu na polską politykę, są jedynie demonizowani i wyolbrzymiani. Pierwotnie mówiono, że to Zbigniew Stonoga stoi za taśmami Platformy, potem, że zarówno za mailami, jak i Stonoga straszył tym, że ma nagrania pornograficzne z czołowymi politykami PiS.

Zbigniewa Stonogę należy traktować jako satyryka, który trafnie i dosadnie ocenia rzeczywistość. Nie ma większego wpływu na politykę i na życie publiczne, jest jednak zjawiskiem potrzebnym na polskiej scenie polityczno-społecznej, w tej jakże szarej rzeczywistości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s