Kategorie
Świat Na:Prawdę.

Świat zjednoczony wokół Ukrainy

Unia Europejska (poza Węgrami), Norwegia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia solidarnie pomagają Ukrainie, jako demokratyczne mocarstwa. I są silniejsi od niedemokratycznych sił z Azji i Ameryki Południowej, to daje optymizm na przyszłość Świata.

Pokój wywalczony bronią

Tysiące żołnierzy brytyjskich na wschodniej flance NATO, sprzęty wojskowe z całego świata warte miliardy dolarów. Zarówno najnowocześniejszy, jak i starszy sprzęt, który Ukraińcy już znają z Armii Czerwonej. Dostarczają ją Polacy, Niemcy, Amerykanie, Brytyjczycy, Kanadyjczycy, Francuzi, Holendrzy, nawet Australijczycy.

Wsparcie humanitarne, tak bardzo ważne, to też bardzo ważny element. To ponad 5 milionów uchodźców zewnętrznych i tyle samo uchodźców wewnętrznych. To też kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy z międzynarodowej gwardii walczącej przy Ukrainie.

Cały demokratyczny świat, a także pojedyncze osoby kompletnie niezwiązane z Ukrainą pomagają, wysyłając ubrania, żywność, dając schronienie. Tak zachowują się ludzie, tak zachowują się przyzwoici ludzie. Nie znasz ich kompletnie, sam wiele nie masz, ale pomagasz, bo masz serce i wiesz, że oni mają gorzej, być może już nie mają dachu nad głową, a ich sąsiedzi już nie żyją.

Póki co Zachód zdaje egzamin z człowieczeństwa, który nie zdali 83 lata temu, ale to już przeszłość, sami naprawiliśmy błędy popełniane od 2008 i 2014 roku, a to już coś. Małe rzeczy, ale pokazują, że to my jesteśmy lepsi, to my jesteśmy górą, to my wygramy.

W odpowiedzi na “Świat zjednoczony wokół Ukrainy”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s