Kategorie
ARTYKUŁ NA:PRAWDĘ. SPECJALNY Świat Na:Prawdę.

FRANCJA WYBRAŁA… PREZYDENTA 2022 – Macron ma drugą kadencję

Możemy odetchnąć z ulgą… na 5 lat. Emmanuel Macron ku uciesze cywilizowanego Świata ludzi normalnych, a ku złości Putina i jego dupowłazów z Europy i Świata wygrał 2. turę wyborów prezydenckich we Francji. Choć wynik Le Pen może niepokoić.

Vive la France!

Emmanuel Macron stał się pierwszym, wybranym w XXI wieku prezydentem Francji, który został wybrany na drugą kadencję (poprzednio był to Jacques Chirac, wybrany w 1995 i 2002 roku (był on też ostatnim, wybranym na 7-letnią kadencję).

Jednak Macronowi ludzie zaufali nie dlatego, że go lubią i popierają, a dlatego, że bali się wygranej Marine Le Pen, bali się skrajności. Macron jest gwarantem stabilizacji i mądrych rządów.

W obliczu wojny w Ukrainie i tego, jak ważne jest pogłębienie integracji europejskiej, to taki wybór jest dla wszystkich wybawieniem, oczywiście poza Putinem i jego poplecznikami z innych krajów, którzy liczyli na kolejne państwo pod kontrolą Putina, jak to miało miejsce z USA w latach 2016-2020.

Niestety te wybory pokazały też egoizm Francuzów, którzy patrzą tylko na siebie. Mocne okazały się siły postkomunistyczne i roszczeniowe, oraz faszystowskie, prorosyjskie i także roszczeniowe (bo tam, zgodnie z naturalnym porządkiem i historią Francji faszyści byli socjalistami – z resztą to we Francji powstała ideologia „narodów” zapoczątkowana przez socjalistycznych rewolucjonistów z końca XVIII wieku.

Macron, jak i całe jego En Marche! musi znaleźć niesocjalny sposób na to, by zatrzymać falę populizmu, zarówno lewicowego, jak i prawicowego, tak, by za 5 lat nie okazało się, że Francja rozbije NATO i UE. Życzę mu tego z całego serca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s