Kategorie
ARTYKUŁ NA:PRAWDĘ. SPECJALNY

Jezus w innych religiach – część 3.

Jezus to nie tylko czołowa postać chrześcijaństwa, czyli dla ponad 2 miliardów ludzi. Jest także postacią historyczną (czego dowodem są kroniki rzymskie z Izraela z I wieku, a także to, jak dokumentowano wszystkich ukrzyżowanych w Cesarstwie.

Jezus w buddyzmie

Zastanawiacie się, skąd? Otóż to wszystko dzięki bohaterom wczorajszego artykułu – Arabom. To oni przynieśli w tamte rejony wiedzę o Jezusie. Faktem jest, że nie ma tam aż tak dużo wzmianek, jednak globalizm postaci Chrystusa przeniknął także i na Daleki Wschód.

Jezus wcieleniem Buddy?

Tak jest przez tamtejsze kręgi nazywany. Jest tam Mądrym Nauczycielem bardziej, niż Bogiem. Dla buddyzmu zbawienia może dokonać każdy, wewnętrznie, więc każdy może być Chrystusem. Jednocześnie według buddystów zaprzeczeniem jest istnienie Jezusa jednocześnie jako syna człowieczego i syna Bożego.

Jezus w hinduizmie

Kolejna z religii wschodnich, która może mieć z pozoru mało wspólnego z Chrystusem, jednak tak, tam Jezus jest uznawany za swojego rodzaju jogina.

Jezus Bogiem Hindusów?

Wielu hinduskich mędrców nazywa Jezusa wielkim guru, wcieleniem Elizeusza, uważa się go tam za źródło siły i doskonałości.

Lubię waszego Chrystusa, ale nie lubię waszych chrześcijan. Wasi chrześcijanie są tak niepodobni do waszego Chrystusa (…) Dla mnie był On najwspanialszym nauczycielem, jakiego ludzkość kiedykolwiek miała.

Mahatma Gandhi

Z zewnątrz idealnie widać, niestety jak bardzo chrześcijanie, ale i nawet sami duchowni, czy wielu z papieży zachowywało się dokładnie przeciwnie względem Chrystusa i w ogóle ich nauka i nasze postępowanie nie przypomina postępowania i zachowania Jezusa z Nazaretu. To dość przykre, jak na religię istniejącą prawie 2000 lat. Religię, która już 300 lat po jej powstaniu rozeszła się kompletnie z nauczaniem. Choć i z judaizmem było bardzo podobnie, jednak tam, przez pisanie kolejnych ksiąg uznano to za kontynuację religijnej historii, u nas Biblia to księga zamknięta, ustosunkowana wybiórczo (niestety), przez co wybrakowana o wiele faktów o Chrystusie – człowieku.

Ale o tym trochę więcej jutro…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s