Kategorie
Świat Na:Prawdę.

50. dzień wojny – Moskwa odstrzelona

Niebywały sukces ukraińskiej armii, odeskie oddziały mocno zniszczyły krążownik Moskwa, jeden z największych w rosyjskiej armii, co wyłączyło go na przynajmniej rok z użytkowania. Kacapska armia straciła 16 z 72. pocisków manewrujących usadowionych na Morzu Czarnym.

50 dni ukraińskiej chwały i bestialstwa zwierząt rosyjskich

Bohaterstwo Ukraińców nie zna granic. I choć dla wielu rodzin z Ukrainy Wielkanoc odbędzie się dopiero w przyszłą niedzielę, to my, już przedświątecznie możemy ich porównywać do walki Dawida z Goliatem, bo to niebywałe, co robi ich armia (szczególnie Azov).

Rosjanie po nieudanej kampanii na wzór blitzkriegu, próbują zmienić taktykę. Zaczęli od zmasowanego ataku na cywilów, których w bestialski sposób zabijali, gwałcili, torturowali, bezcześcili zwłoki. Wielu mówi, żeby nie mówić, że zachowują się, jak zwierzęta i ci ludzie mają rację, bo zwierzęta mają więcej empatii od takich chorych z nienawiści bestii.

Na szczęście też większość świata pomaga sankcjami, pomocą humanitarną i militarną. To bardzo budujące i pokazuje siłę Zachodu wobec wschodnich dyktatur. Nie poddajemy się dyktatowi Rosji, choć jest trudno, ale na coraz większe zbrodnie Rosji na obywatelach Ukrainy stosowane są coraz mocniejsze sankcje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s