Kategorie
Świat Na:Prawdę.

Chwała Ukrainie, bohaterom chwała!

Polska nie wychodzi z podziwu bohaterstwa Ukraińców, Europa nie wychodzi z podziwu, Świat nie wychodzi z podziwu! Ukraina się broni, Kijów nadal niezdobyty, a Prezydent Zełenski nadal czuwa nad wszystkim na miejscu! To wyjątkowe, co ci ludzie robią!

Слава Україні! Героям слава!

To, jak średniej wielkości armia ukraińska i cywilni ochotnicy rozprawiają się z drugą armią świata, to jest coś niesamowitego. Ukraina walczy, nie poddaje się i się nie podda. A walczy za wolność swoją i naszą, Polski, Europy. Walczą nie mając wiele, dzięki naszej pomocy mają szansę.

Heroizm Ukrainy jest godny podziwu, bo walczą bardzo podobnie do tego, jak Polska walczyła w 1939 roku. I wszystko wskazuje na to, że oni będą mieli więcej szans, tak jak my w 1920 roku, z tym samym wrogiem.

I tego się trzymajmy, bo Putin nie zatrzyma się na Ukrainie, jeśli ją zdobędzie, a co do tego mam i tak wątpliwości. To, jak rolnicy ukraińscy, jak ukraińscy Romowie bohatersko kradną rosyjski sprzęt, jak legendarne ukraińskie „babuszki” zatruwają rosyjskich żołnierzy pokazuje, jak walczy cały kraj, bez względu na pochodzenie, wiek i płeć.

Putin się przeliczył, nie wygra z Ukrainą, bo jest silna, bo jest zjednoczona, bo chce być demokratyczna, chce być europejska, chce być bezpieczna i niezależna, chce decydować sama o sobie. I zachód to zagwarantuje. W podręcznikach historii to Ukraina będzie tą bohaterską, a my wszyscy będziemy jeździć tam na wakacje, by odbudować tamtejszą gospodarkę.

Każdy ochotnik, każdy żołnierz, każdy walczący będzie okryty chwałą i pamiętany nie tylko w Ukrainie, ale i w Świecie, a uchodźcy ukraińscy w Polsce będą pomagali sobie i nam w odbudowie gospodarki! Braterstwo nasze zwycięży i już nigdy nie będzie więcej wojny!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s