Kategorie
Polska Na:Prawdę.

Bezpieczeństwo Polski w NATO

Od lat słychać sceptyków, że „gdyby nas zaatakowali, to NATO by nie ruszyło palcem”. Mają tego przykład teraz. NATO, choć Ukraina nie jest jej członkiem, to wspiera Ukrainę, jak tylko może, także militarnie.

Bezpieczni od 23 lat

Polska jest w Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego od 1999 roku. Przez wiele, wiele lat uważano, że w razie ataku (na przykład ze strony Rosji właśnie), to Pakt wypnie się na nas, jak Francja i Wielka Brytania w 1939 roku. Jednak dzisiaj mamy inne procedury, a i NATO wielokrotnie pokazało, że atakuje, gdy demokracja na świecie jest zagrożona.

O ile zarówno prezydent Ukrainy, jak i wschodnia flanka NATO narzeka na rzekomo słabe reakcje Paktu na wojnę w Ukrainie, to pragnę przypomnieć, że Ukraina do NATO (jeszcze) nie należy, więc jej działania wobec obrony Ukrainy są i tak przekroczeniem traktatów.

Poza tym, dla Polski i krajów bałtyckich NATO, to pewna ochrona, gdyż na niespełna milion żołnierzy rosyjskich, przypadają prawie DWA miliony żołnierzy NATO i wielokrotnie więcej sprzętu wojskowego, lepszej technologii.

Ukraina sama może mieć problem z wygraniem wojny, jednak patrząc na zaopatrywanie Kijowa w sprzęt, amunicję i broń, można być pewnym, że Rosja tej wojny także nie wygra, przez sankcje, straty w ludziach, sprzęcie i finansach. Według estońskich przecieków, każdy dzień wojny kosztuje Putina 20 miliardów dolarów strat. Jak łatwo policzyć, to prawie bilion dolarów w 7 tygodni. Straty w ludziach, to średnio 1000 osób w ciągu 3 dni wojny po stronie rosyjskiej.

Wszystko dzięki zjednoczeniu świata demokratycznego i cichej pomocy NATO. Także, gdy w przyszłości przyjdzie komukolwiek do głowy pomyśleć, że Polska będzie musiała bronić się znowu sama, to niech zobaczy, co teraz się dzieje i 2 razy się zastanowi nad tym, co mówi. Pomijam z resztą fakt ile wojsk sojuszu jest obecnie w Polsce. Chyba każdy z nas już widział od czwartku, nad swoją głową/domem śmigłowiec, lub odrzutowiec jakiegoś sojuszniczego kraju (głównie USA).

Także #SlavaUkraini i wygramy z Putinem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s