Kategorie
Polska Na:Prawdę. Świat Na:Prawdę.

2021 powodów do narzekania

Rok 2021 WRESZCIE się kończy. Przepełniony katastrofami naturalnymi, politycznymi zmianami na Świecie, a w Polsce? Ciągiem dalszym burdelu, aferami, bublami prawnymi i konfliktami.

2 wielkie afery z nowymi technologiami w tle, oraz zmiany u czołowych graczy świata

Oczywiście chodzi o aferę mailową Dworczyka, która od czerwca nie ma swojego końca. Screeny z maili, które są publikowane przez konto Poufna Rozmowa na Wykopie regularnie publikuje prywatną korespondencję Michała Dworczyka z pracownikami rządu, premierem, ministrami, politykami PiS, a nawet politykami opozycji i dziennikarzami.

Druga, to najświeższa afera z podsłuchiwaniem przez kontrwywiadowczy system broni informatycznej z Izraela – Pegazus, którym podsłuchiwano m.in. prokuratorkę Ewę Wrzosek, byłego wicepremiera Romana Giertycha, oraz senatora Krzysztofa Brejzę z Platformy Obywatelskiej. W obydwu, a zwłaszcza po wystąpieniu drugiego przypadku rząd natychmiastowo podałby się do dymisji, nie bez powodu z resztą ta druga afera jest porównywana z „Watergate” z USA.

Na Świecie to zdecydowanie oficjalna zmiana warty w USA, gdzie (mimo burd z 6 stycznia) został potwierdzony wybór Joe Bidena, a następnie ten został zaprzysiężony na Prezydenta USA, po czarnych 4 latach rządów populisty Trumpa.

W Niemczech także doszło do zmiany, z tym, że do kosmetycznej. Władzę przejęli socjaldemokraci, do spółki z Zielonymi i liberałami.

Wszystko to daje nadzieję, że po ostatnich latach z zwyciężaniem prokremlowskiego populizmu wygrywać zaczęły demokracja liberalna i wolność, zarówno ta gospodarcza, jak i światopoglądowa.

0 nadal ministrem sprawiedliwości, a także 0 zmian w klimacie i pandemii na świecie.

Wierzycie, że Ziobro jest najdłużej urzędującym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w III RP? Łącznie urzęduje już od ponad 8 lat! I w dodatku nikt tak nie zniszczył wymiaru sprawiedliwości, jak on, a i przez niego, od niedawna płacimy milion euro dziennie kary za tzw. izbę dyscyplinarną, która nie jest sądem.

Na Świecie za to mamy do czynienia z dziesiątkami katastrof naturalnych spowodowanych ociepleniem klimatu. Trąby powietrzne, huragany, pożary, powodzie, susze, praktycznie żaden kontynent (poza Antarktydą) nie był doświadczony przez żywioły, które kosztowały budżety państw rekordową kwotę.

Co do pandemii, to na Świecie, szczególnie w USA, Europie Zachodniej, Izraelu, czy Australii jest lepiej, bo mimo rekordów zakażeń, jest mniej zgonów, jednak o normalności nie ma jeszcze mowy, choć są nadzieje na 2022 rok, szczególnie na jego końcówkę.

2 łajzy i szuje, oraz bliskie upadki większości

Mowa tu oczywiście o Mejzie i Kukizie. Obydwaj sprzedali się za stołki i ochronę swoich dup, w imię zniszczenia wolności Polaków. Jeden oszukujący chore dzieci i ich rodziców, drugi sprzedający swoje „ideały” i postulaty dla… właściwie niczego. Trudno o gorsze podsumowanie dla drugiego człowieka.

Wszystko dlatego, że najpierw Porozumienie na czele z Gowinem, a następnie posłowie PiS pokroju Szramki i Girzyńskiego odeszli z PiS, powodując de facto utratę większości PiS-u w Sejmie. Było blisko, niestety tutaj opozycja też się nie popisała, często głosując razem z PiS-em, lub nie głosując wcale, co dawało im większość.

1 z podejść do lex-TVN i tyle zagrożeń z Rosji dla Zachodu.

Trudno nie połączyć tych wątków, bo wpisują się one w jedną politykę. Według PiS naszym głównym wrogiem są Amerykanie i ich największa w Polsce grupa telewizyjna, nie sojusz białorusko-rosyjski.

Wszystko zaczęło się w lipcu, gdy pojawiły się pierwsze informacje o nowelizacji ustawy medialnej, która miała „uregulować” strukturę właścicielską mediów w Polsce. Oczywiście dotyczyło to tylko TVN, która jako jedyna w Polsce ma właściciela spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (nie liczę tu TVP co najmniej inspirowaną przez Kreml).

Pierwsze dwa (po jednym nieudanym) głosowania odbyły się 11 sierpnia, czyli 2 dni po 20-leciu TVN24 i 2 tygodnie przed końcem 10-letniej koncesji na nadawanie kanału. Po upadku projektu w Senacie i braku większości dla niego sprawa ucichła, za to pojawił się problem na polsko-białoruskiej granicy, który był inspirowany przez Łukaszenkę, PiS i Putina, którym taki konflikt był na rękę.

Gdy i ten „konflikt” został wygaszony, a PiS-owi zaczął się palić grunt pod nogami przez mnogość afer, powrócili do projektu, uchwalili go, głosami szmat i łajzy, a następnie po nerwówce pod Pałacem Prezydenckim Duda zawetował tę niedemokratyczną ustawę.

Jaki był 2021 rok?

Na pewno dynamiczny i bardziej kruchy od 2020, jednak czy to zapowiedź przełomów w 2022 roku? Zobaczymy, o tym powiem już w pierwszym w 2022 roku artykule!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s