Kategorie
NA:PRAWDĘ. PILNE

TWOIM PRAWEM JEST WIEDZIEĆ

PiS, Kukiz, oraz Mejza odrzucili w Sejmie senackie veto w sprawie #lexTVN, które jest zamachem na wolność mediów i wolność gospodarczą w Polsce!

ZAMACH PiS NA TVN

PiS po wtopie Kurskiego, w sprawie taksówki zamiast ochrony, oraz upokarzaniu dziennikarzy TVP, przykryciu nowych faktów dotyczących kolizji limuzyny z Szydło i składania fałszywych zeznań przez funkcjonariuszy BOR, drożyzna i trudności w przeforsowaniu budżetu na 2022 rok, skandal z Łukaszem Mejzą i jego dzisiejsza obecność w Sejmie, mimo prośby o urlop poselski, czy najświeższa informacja o ucieczce polskiego żołnierza na Białoruś i jego prośba o azyl (a także podejrzenia o to, że był on białoruskim szpiegiem i nasz wywiad to podejrzewał, ale nic z tym nie robił) spowodował, że Kaczyński spróbował zagrać vabank.

Nie można oczywiście traktować #lexTVN jako temat zastępczy, jednak to stara, PiS-owska taktyka, mająca na celu przykrycie jednych afer inną, którą uważają za najmniej szkodliwą wewnętrznie (chociaż raczej o to u nich coraz trudniej, tym bardziej po sierpniowych masowych protestach w obronie TVN i TVN24). PiS się sypie. Hitler też, gdy już było pewne, że przegra, skutecznie i brutalnie stłumił Powstanie Warszawskie.

O co tak #NaPrawdę chodzi z tą ustawą?

Konkret24 o #lexTVN

W skrócie: 6 miesięcy po opublikowaniu ustawy w Dzienniku Ustaw, Discovery będzie musiało odsprzedać min. 51% udziałów w Grupie TVN podmiotowi z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE + Norwegia, Szwajcaria, Liechtenstein, Islandia), inaczej wszystkie kanały Grupy TVN Discovery Polska będą musiały zakończyć nadawanie (szczególnie te drogą naziemną – chodzi tu i kanały: TVN, TVN7, TTV i Metro). Być może możliwym będzie nadawanie droga satelitarną, na podstawie koncesji np. niderlandzkiej. Pierwotnie, w sierpniu przegłosowano poprawkę Kukiza dotyczącą tego, że chodzić ma tylko o kanały naziemne, ta poprawka gdzieś zaginęła w akcji.

W każdym razie, przynajmniej 1/3 Polaków odbierze się dostęp do różnorodności rozrywki, a także informacji (Fakty TVN oraz Express TTV znikną z naziemnej TV), a na ich miejsce zostaną rozpisane 4 konkursy na nowe kanały w naziemnej TV. Podobnie było na początku roku, gdy kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie, po nieprzedłużeniu im koncesji na nadawanie naziemne. Na jego miejsce wszedł kanał grupy MWE (Michał Winnicki Entertainment) – AntenaTV. Sam właściciel grupy – Michał Winnicki ma bardzo dobre układy z władzą (jego kanały jako jedne z niewielu 10 lutego nie wzięły udziału w proteście MEDIA BEZ WYBORU), a ma satelitarnie kilka kanałów, które mogłyby wejść do naziemnej (w tym w przyszłości kanał informacyjny), oraz kilka kanałów regionalnych, które już w naziemnej TV są.

TVN BEZ WYBORU

Jak już wspominałem, 10 lutego odbyła się akcja MEDIA BEZ WYBORU, która zatrzymała pomysł chwycenia łap po pieniądze z reklam komercyjnych stacji, które miały finansować TVP. Myślę, że to czas, by zainicjować tę akcję, by wywrzeć na Dudzie nacisk. Cała Grupa TVN Discovery, oraz inne media, które nie trzymają palca w dupie władzy powinny zrobić po raz drugi taką akcję (lub chociaż do 18:00-20:00), by wyłączyć portale internetowe, stacje radiowe i TV) i nazwać to właśnie: TVN BEZ WYBORU, lub MEDIA BEZ WYBORU 2!

Miejmy nadzieję, że Duda wykaże się honorem i powstrzyma machinę zamachu na media. Bez wolnych mediów, nie ma wolności obywateli i demokracji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s