Kategorie
NA:PRAWDĘ. PILNE

O co tak #NAPRAWDĘ chodzi?

Skąd te wszystkie zmiany? Co oznaczają? Czym tak #NaPrawdę są? I po co? A no po to, żeby jeszcze lepiej do Was dotrzeć z moim zdaniem, już nie tylko słowem pisanym, ale i mówionym. Cały świat upraszcza się, to i ja upraszczam nazwę z NeoPublicystycznie, do prostego, chwytliwego i łatwego do zapamiętania: #NaPrawdę.

28 sierpnia zmieniony został fanpage na Facebooku, dzisiaj doszło do zmiany na blogu, a już w październiku wystartuje oficjalnie program na YouTube, w którym będziecie mogli zobaczyć rozmowy z politykami, prawnikami, ekonomistami, dziennikarzami i każdym, kto będzie miał coś ważnego do powiedzenia o losach Polski i Świata.

Wtedy też wystartują felietony na blogu. Będą one pisane przez gościa danego odcinka, na dowolnie wybrany przez siebie temat. Stanowić to ma swoisty bonus do rozmowy ze mną, której długość będzie trwała ok. 45 minut, jeśli rozmowa będzie tak ciekawa, powstaną być może materiały bonusowe premium, lub odcinek będzie podzielony na dwie części.

Blog będzie funkcjonował na podobnej zasadzie, jak na początku funkcjonowało NeoPublicystycznie, czyli tygodniowo przynajmniej jeden artykuł o Polsce i jeden o Świecie. Będę starał się zachowywać równowagę między tematami, tym bardziej, że na świecie dzieje się ostatnio równie dużo, co w Polsce, a nawet więcej, więc warto śledzić, a moją misją jest, byście poznawali mało znane tematy i ciekawostki, które media głównego nurtu pomijają, lub nie zagłębiają się w sposób odpowiedni.

Nowością na blogu będzie co najmniej jeden w miesiącu felieton o ekonomii, pisany gdzieś w środku tygodnia, będzie to analiza stanu finansów państwowych i światowych. Co jakiś czas będą się pojawiać (czy to w regularnych artykułach cotygodniowych, czy też osobno) różne prawnicze kwiatki, omawiane i konsultowane z młodymi prawnikami i absolwentami kierunków prawniczych. Dodatkowo, jak dawniej na NeoPublicystycznie pojawiać się będą artykuły z okazji świąt, felietony, które nie zmieściłyby się w żadnej z tych kategorii i na tematy, które nie są na czasie, często dotyczące historii, ciekawostek, astronomii, coś, czego ani obecnych uczniów, ani mnie i mojego pokolenia, ani pewnie starsze nie uświadczyliśmy w szkole (no może na studiach).

Być może, jeśli w przyszłości pojawi się opcja płatnej subskrypcji i finansowego wsparcia, typu Patronite, czy opcja wspierania na YouTube, obok treści premium na YouTube, pojawią się także takie dodatkowe artykuły, dla abonentów na blogu. Myślę, że taka formuła powinna pojawić się na początku przyszłego roku, lub w okolicach wiosny 2022.

Nie pozostaje mi nic innego, jak #NaPrawdę serdecznie powitać Was na nowym-starym blogu i zachęcić do czytania mnie. Wyjątkowo dzisiaj pojawią się jeszcze dwa nowe artykuły w ciągu dnia. Pierwszy dotyczyć będzie Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego, drugi zamachów i sytuacji w Afganistanie. Zapraszam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s