Kategorie
Na:Prawdę. archiwum Polska

Cisza przed polityczną burzą

Tak na tę chwilę przed północą. Pamiętajcie. Jeżeli nie idziecie na wybory, to nie olewacie je, nie protestujecie przeciwko temu, że nie macie na kogo głosować, tylko dajecie wygrać zwycięzcy.

Dlatego idźcie i zagłosujcie. Lub po prostu wrzućcie pustą kartkę do urny, to będzie Wasz sprzeciw, bo Wasz głos zostanie policzony. Lub też zagłosujcie na osobę, która według Was ma najlepszy plan, którą polubiliście, którą szanujecie. A skoro popieracie tę osobę, to o ile z partią, z której startuje Was nic nie łączy, nie lubicie jej liderów, ale jest Wam do niej najbliżej. Dlaczego? Bo popieracie jej kandydata, nawet jeśli ma 20. miejsce na liście.

Te wybory są najważniejszymi po 1989 roku. Wybieramy między wolnością, a powrotem do słusznie minionych 30 lat temu czasów. Zostawię tu światopogląd na bok, bo te sprawy są na tyle kontrowersyjne, że nawet partie o poglądach od 4 lat niereprezentowanych w Sejmie przez rządy w latach 90. i na początku XXI wieku nie wprowadziły, więc mogą sobie mówić, a i tak zasugerują się sondażami opinii publicznej.

Spójrzcie jednak na coś, co te partie nam dały. Dały nam Konstytucję, gwarant naszej Niepodległości i wolności jednostki. Dzisiaj ta Konstytucja jest łamana, tak jak Konstytucja 3 Maja została złamana w 1792 roku, po roku od jej uchwalenia. Nie muszę przypominać jak się to skończyło. I wtedy, jak i dziś targowiczanie mówili o przeciwnikach, że to zdrajcy.

Pamiętajcie. Jeśli zależy Wam na tym co macie, to głosujcie w imię Wolności, Solidarności, ale też by Wasze poglądy, życie, pieniądze czy Wy sami były Wasze, a nie narzucane przez kogokolwiek. Nie dajcie przekupić się Waszymi pieniędzmi, a zaufajcie tym, którzy dadzą Wam je uczciwie zarobić i rozwinąć skrzydła, byście to Wy dawali zarobić też innym. A z drugiej strony rodzina to nie jeden banknot o najwyższym w Polsce nominale, a to miłość i szacunek, niezależnie jak jest ona skonstruowana. I nie dajcie sobie wmówić, że jest jeden, słuszny model rodziny. Tam gdzie jest miłość, tam jest rodzina. Miłość nie krzywdzi, a krzywdzi przymus, czy żądza pieniądza.

IDŹCIE NA WYBORY. WYBIERZCIE MĄDRZE. BĄDŹCIE Z SIEBIE DUMNI PO WYBORACH. BĄDŹCIE WOLNI!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s