Kategorie
Na:Prawdę. archiwum Polska

Polsko piękna choć głupia

„Polsko, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił…” tyle mogę powiedzieć po ostatnich wyborach europejskich. Polsko, jesteś piękna, a sprzedałaś się za 500 srebrników niczym kobieta lekkich obyczajów i zdradziłaś swoją matkę – Europę. I co? Te pieniądze w czymś Ci pomogą? Nie. Wystarczy kryzys i wylądujesz na bruku z bankructwa.

Polacy… co wam dadzą 500+, trzynastka i inne WASZE pieniądze z podatków? Realnie te wasze 500 złotych z 2016 roku jest warte około 300-350 PLN dzisiaj. Naprawdę to, żeby państwo oddawało wam pieniądze, które dajecie państwu z coraz to wyższych podatków i cen jest ważniejsze od praworządności, służby zdrowia, która przez to z i tak fatalnego stanu jeszcze bardziej traci? I nie, PiS nie rozprawił się z „mafiami VAT-owskimi”, bo to GÓWNO PRAWDA. Nie ma czegoś takiego, a już na pewno nie na taką skalę. Te pieniądze to 100 miliardów PLN, które prezydent Komorowski uwolnił z rezerw walutowych na koniec kadencji po ściągnięciu z Polski procedury nadmiernego deficytu. Policzmy – na samo 500+ w ostatnich latach, to już w tym, lub na początku przyszłego roku te pieniądze się skończą. Niestety w przyszłym roku ten kretyński program pochłonie 50 mld złotych.

I co, Polko, Polaku, zaskoczeni? Tego wam Kurski w TVP nie powiedział? No to bardzo mi przykro, ale z takimi politykami w UE i w Polsce będących w większości, to niestety PolExit jest pewny. W dodatku, żeby uzyskać większość konstytucyjną, to PiS będzie chciał się zbratać z chcącą tego Konfederacją i co, pozwolicie na to? Przypomnę, że bez UE skończy się źródełko z pieniędzy i na przykład wszyscy, bo niestety nie tylko tych 70% rolników stracą dotacje i zbankrutują. 30% mądrych rolników wtedy co zrobi? Nic, bo będą głodować przez totalny brak odpowiedzialności.

Ale do Was, do drugiej, bliższej mojemu sercu strony też mam kilka gorzkich słów. Jasne, macie rację, że jest podział, że wschód łyka co mówią tamci. Ale może zróbmy coś, by ich doedukować? Nauczmy ich, że socjal to zło i okradanie obywatela z pieniędzy, i dawania mu w prezencie ochłapów, które są realnie góra połową zagrabionych wcześniej pieniędzy. Dajmy im alternatywny program. Niech ludzie mają wybór między zaściankowym, choć skutecznym konserwatyzmem socjalnym, a nowoczesnym, choć bardziej radykalnym liberalizmem. Nie zapominajmy o tym, co złego wyrządzili Konstytucji, przyrodzie, edukacji, czy służbie zdrowia, ale najpierw skupmy się na przedstawieniu alternatywnego programu, a gdy już on trafi do odpowiednio dużej grupy wyborców, to przypomnijmy reszcie o łamaniu przez tamtych podstawowych wartości demokratycznych.

Negowanie ich niszczycielskiego dla społeczeństwa oraz rujnującego budżet programu nie ma sensu, gdy mówimy „nie, bo nie”. Trzeba stanowczo powiedzieć: „nie, my widzimy to bardziej sprawiedliwie, na czym zaoszczędzi budżet, ale przede wszystkim zwykli obywatele zyskają”. I o to tu chodzi. Można wyborcom przeciwników wytknąć ich błędne myślenie, ale nie można na tym poprzestać. Bez próby pokazania innej drogi po prostu się obrażą i na stałe będą głosować na PiS, bo na inny wybór im honor nie pozwoli. Pozwólmy dać im wreszcie wybór. Polsko, rusz dupę i ucz swoich obywateli.

To było kierowane do wszystkich, teraz do wyborców. Słuchajcie Wy, na Zachodzie. Mówimy tak o zacofaniu i głupocie Wschodu i owszem, to oni głupio zaufali i wybrali PiS. Ale wygrali, bo Wam z Dolnego Śląska, Śląska Opolskiego, czy Lubuskiego nie chciało ruszyć się dupy i głosować, bo „jeden głos się nie liczy”, ilu z Was stamtąd tak powiedziało? 1, czy 2 miliony? Otóż milionem głosów Koalicja przegrała, przez Wasze cholerne lenistwo. Przy urnie czy ma się niepełne podstawowe, czy magistra/doktora/profesora ma się TAKI SAM obowiązek obywatelski do spełnienia, tej samej wagi. Wschodowi się chce i wygrywają ich populiści. Wykorzystajcie swoja inteligencję i zagłosujcie zgodnie z waszym wykształceniem i wiedzą zamiast tylko pieprzyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s