Kategorie
Polska

Sukces gospodarczy mimo porażki politycznej – Państwo PiS w pigułce

Tak się rząd chwali wynikami gospodarczymi. Choć wiele z tych spraw jest bardzo podkoloryzowanych, zasługi są brane jeszcze za rząd PO-PSL, jednak wyniki gospodarcze Polski są co najmniej przyzwoite i można się nimi chwalić, a bezrobocie nadal się nie posypało i w niektórych wielkopolskich powiatach spada poniżej 4,5 a nawet i 4%, co jest wynikiem godnym Europy Zachodniej.

To, że PiS zawłaszcza sobie zasługi Platformy i Ludowców, to wszyscy wiemy, ale mimo mojej totalnej krytyki tego rządu trzeba przyznać, że to cud, że jeszcze nie spieprzyli tego, co mogli spieprzyć i to, co potrafiliby spieprzyć (co zrobili z armią, prokuraturą, czy sądownictwem konstytucyjnym).

To, co dobitnie pokazują Chiny Ludowe, gdzie kosztem pewnych swobód i wolności gospodarka ma się świetnie, jednak cytując klasyka „Nie idźcie tą drogą!” i trzeba mówić to z troską, o ile gospodarka antyliberalna, narodowo-socjalna działa w krótkiej perspektywie, to w dłuższej nie ma szans, by zdała egzamin.

Politycznie Polska jest spalona, gospodarka jest jeszcze do odratowania, ale tylko dzięki unijnym dopłatom, gdy je stracimy możemy mieć bardzo duży problem, dlatego ekipa, która wygra wybory w 2019 roku musi przez te kilka miesięcy postarać się, żeby renegocjować budżet obiecując normalne, liberalne rządy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s