Kategorie
ARTYKUŁ SPECJALNY

Antychrześcijański „katolicki” głos rządu w sprawie uchodźców

„Uchodźcy”… te słowo zostało już chyba odmienione przez wszystkie przypadki nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ale nigdzie tak, jak w Polsce nie brzmi to tak haniebnie. Kraj, który w czasach renesansu był wzorem tolerancji i multikulturowości, gdzie Polacy stanowili mniej niż połowę społeczeństwa Rzeczpospolitej, teraz mniej więcej taki odsetek chce przyjąć uchodźców, w sytuacji, gdy ich nieprzyjęcie oznaczałoby wyjście z UE. To chore.

PiS, partia odwołująca się do katolicyzmu, do wartości chrześcijańskich ewidentnie im neguje. Tym bardziej widać to dzisiaj, w dniu Ciała i Krwi Pańskiej, które odwołuje się, jak najbardziej do idei dzielenia się z potrzebującymi tym, czego mamy nadmiar, lub chociaż tym, co mamy więcej od tych, co nie mają nic.

Księża powiedzieli w większości wprost co o tym myślą i po latach milczenia wreszcie zabrali właściwy, chrześcijański, zgodny z doktryną papieską głos. Mam nadzieję, że to tylko krok do wypowiedzenia posłuszeństwa kościoła wobec PiS-u.

Mam nadzieję, że na tym się nie skończy i chociażby przy okazji Bożego Narodzenia będzie miało już to właściwy efekt i prawidłowo zadziała nie tylko na samorządy i opozycję, ale i także bezradnie rządzących naszym państwem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s