Kategorie
ARTYKUŁ SPECJALNY

Nowoczesny patriotyzm kontra neonacjonalizm, czyli jak uzurpować sobie prawo do państwa

Gdy słyszymy słowo patriotyzm, to przez pewną grupę idiotów i półgłówków (bo inaczej tego nie można nazwać) kojarzy się nam z nacjonalizmem. Ale można to okazywać inaczej w dzisiejszych czasach, bo wiadomo, że nikt nie będzie walczył. A jak to zrobić? Wywiesić flagę (i tu bardzo ważne: i Polski, i Unii Europejskiej), uczestniczyć w uroczystościach państwowych, piknikach itp. Właśnie… nie w atmosferze zadumy, ale w zabawie, jak swojego czasu Prezydent Bronisław Komorowski zorganizował akcję „Orzeł może…”, która przyciągała całe rodziny zabawą, ale i też nauką, jak symbole państwowe są ważne.

A pewna grupa jest przeciwnego zdania. Najlepiej nadal by ryczeli po poległych w powstaniach, po zaborach i po niepodległości, lub wykorzystują to po to, by próbować wywalić z Polski „obcy” element i zrobić czystkę narodowościową, bo tylko „prawdziwi Polacy” mają prawo do świętowania, a reszta won. Nie trudno się domyślić kto reprezentuje z „większych” partii jedną, a kto drugą stronę.

To ważne, że bo o ile pierwsza postawa przedstawia prawdziwie patriotyczne wartości, czyli te, które obok umiłowania państwa reprezentują także szacunek do wszystkich innych państw. Ta druga postawa, to nic innego jak jeden wielki burdel i kłótnia z innymi krajami o to, kto jest najlepszy i kto jest ostoją dla innych. To żałosne i śmieszne zachowanie prosto z piaskownicy. I o ile tam jest miejsce tego zachowania, to już nie przystoi to placówkom dyplomatycznym, czy samemu rządowi.

Tylko w takim wypadku zachodzi pytanie, czy pochwalając takie zachowanie, rząd jest poważny. Na poważnie, to jest postawa Hanny Gronkiewicz-Waltz, która proponuje delegalizację ONR, które, jak nazwałem już kiedyś – Obozem Niewykształconego Rozumu. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ te dzieciaki odwołują się do zakazanych przez Konstytucję (swoją drogą, dla nich szmatę, jak dla rządu) nacjonalizmu i nazizmu, więc to idealny moment na delegalizację tych bojówek.

Chociaż do tego niestety nie dojdzie, skoro Antoś chce z nich formować obronę terytorialną. No nic, Antekjugend się szykuje, bo takie to oni mają wzorce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s