Kategorie
Świat

Protekcjonalna, koreańska Park – prezydent przed upadkiem.

Od 2 miesięcy południowi Koreańczycy domagali się ustąpienia swojej prezydent Park Geun Hie po przez wielotysięczne demonstracje na ulicach. W końcu głowa państwa postanowiła ustąpić pod uporem ludności i sondaży, które pokazują, że 2/3 mieszkańców kraju chce jej ustąpienia. Także za tym jest już Parlament. Ale o co tak właściwie chodzi? Dlaczego Park ma ustąpić?

Otóż pani prezydent jest zamieszana w afery korupcyjne. Poza nią zarzuty ma postawione jej przyjaciółka – Czoi Sun Sil oraz dwóch współpracowników głowy państwa południowokoreańskiego. Ci współpracownicy są oskarżeni o ujawnianie Czoi tajemnicy państwowej. Natomiast Park oskarżana jest o wyłudzenia, przede wszystkim dużych sum pieniędzy od koncernów, takich jak Samsung.

Parlament powołał już specjalnego prokuratora, który ma zająć się dogłębnie sprawą prezydent. Współpracownicy Park razem z Czoi zostali już aresztowani.

Wszystko to dzięki demonstracjom, które gromadziły nawet blisko milion osób. Myślę, że to mocna przestroga dla innych rządów, które mogą zostać w ten sam sposób obalone przez ludność za swoje przekręty i nielegalne działania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s