Kategorie
Polska

Bezwzględne Media Narodowe Kurskiego

Na początku tygodnia w różnych portalach zajmujących się mediami pojawiły się pogłoski, że TVP ma „przejąć” od Polsatu 11-12 meczy piłkarskiego EURO 2016 we Francji. Ogłoszono z tej okazji konferencję „Wielka piłka w TVP”. Skończyło się to tylko tym, że TVP nabyła prawa do MŚ 2018, EURO 2020 i MŚ 2022. Pierwsze przekazy mówiły o tym, że Jacek Kurski, prezes TVP miał zagrozić założycielowi Polsatu Zygmuntowi Solorz-Żak, że jeśli nie odda części meczy do telewizji narodowej, może odebrać kanałom tematycznym Polsatu koncesję (a kilku kończy się w tym roku).

Jednak te szumne zapowiedzi zostały przerwane. Jednak to jedyne zdementowanie złych informacji z ulicy Woronicza. Na Wiejskiej, Sejm zaczął procedowanie „dużej” ustawy medialnej, która ma usunąć abonament, a wprowadzić tzw. opłatę audiowizualną, wliczaną do rachunku za prąd. Zostaje wycofana zasada, w której emeryci i renciści byli zwolnieni z płacenia.

Wszyscy będziemy musieli składać się na propagandę Telewizji Narodowej bez względu na to, czy mamy telewizor, lub/i radio, czy też nie. Ostatnio powstały także spekulacje, czy będzie trzeba płacić tę opłatę za swoją działkę, do której doprowadzony jest prąd. Powstanie także Rada Mediów Narodowych, która będzie omijała płatność tej opłaty wobec Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (która dotychczas rozporządzała abonamentem). Ponadto Radę tą mają wybierać Sejm, Senat i Prezydent (czyli tak, jak dzisiaj jest wybierana KRRiT), oczywiście, tak jak reszta spółek Skarbu Państwa, nie będzie uwzględniała kadencyjności (w każdej chwili będzie można wymienić ten skład).

Niestety, jak widać mediami teraz będzie rządził szantaż, „naród” (czyt. ludzie PiS), polityka i przede wszystkim chamstwo, a także wieczne oskarżenia tych, którzy „nie zgadzają się z wolą narodu”. Wszelkie taśmy „prawdy” będą zamachami na opozycję, by tylko ją niszczyć, a przynajmniej 30% społeczeństwa będzie niestety w to wierzyło.

JUTRO W NP: Wstrząśnięty Ekwador w żałobie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s