Kategorie
Polska

Wiosna 2016 w polskiej telewizji – podsumowanie.

Z racji tego, że wszystkie większe propozycje ramówkowe pojawiły się na antenach głównych stacji TV, czas to podsumować…

Jedynka, to przede wszystkim udana premiera serialu Bodo, ale w większości porażki: Warto rozmawiać, oraz innej publicystyki, czy programów „patriotycznych”. Przez takie działanie widownia Jedynki będzie niedługo poniżej dna (co potęguje kiepski wynik Wiadomości). Totalny spadek obiektywizmu w czołowym programie informacyjnym (a i Teleexpress nie jest już tym samym, co zawsze).

Dwójka, zaliczając na koncie świetny powrót Kocham Cię, Polsko, dobrze wykonaną Sondę 2, zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Panorama, która stara się być obiektywna (i tak niezbyt oglądana) nic nie straciła, a plany rzekomego zdjęcia M jak Miłość nie miałoby żadnego sensu i pokrycia, w przypadku, gdy ten serial jest rekordowym.

W Polsacie – trudno tutaj pisać coś pozytywnego niestety. Powielanie setek błędów. Przede wszystkim – porażka Surprise, Surprise!, które to zebrało oglądalność niższą, niż milion widzów i trochę ponad 5% udziałów w rynku, to było totalnym zignorowaniem zapotrzebowań ludzi na rynku. Tak samo dalsze, bezcelowe kontynuowanie Tylko muzyka. Must be the music, które z 11. edycją nie wnosi nic nowego, przede wszystkim dla reklamodawców.

TVN, to ewidentnie sukces przełożony w prostocie. Słabe programy, jak Agent-Gwiazdy, są przeplatane dobrymi programami, jak You can dance – po prostu tańcz!, a także przeciętne, jak MasterChef Junior, czy hitowy w ubiegłym roku, a w tym roku dość średnio znaczący (o dziwo) Mali Giganci. Jednak słabość pozostałych (przede wszystkim Polsatu) i w miarę stabilna widownia stałych pozycji (poza jedną, wyżej wymienioną) pozwoliła wyprzedzić resztę o aż 2 pkt procentowe.

Podsumowując – wiosna w TV podzieliła się na tę dobrą i tę fatalną, tak samo oglądalność (z tym, że tutaj są już inne priorytety. Jedno jest pewne. Ofertą programową i tym, że wyeliminowali program Polsatu już po 1. odcinku jest mocnym „dokopaniem” słonecznej telewizji.

Jutro w NP: Terroryzm, jako niezbędnik „uchodźcy”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s